Pon. - Pt. 08:00 - 16:00

(w pon. możliwość wizyty do godz. 17:00 - po wcześniejszym uzgodnieniu)

  • Telefon
  • +48 609387276

Centrum Medyczne IT-MED

Najważniejsze informacje

Misją Centrum Medycznego It-Med jest przyniesienie ulgi osobom cierpiącym z powodu bólu w układzie ruchu, a także osobom z tzw „bólem przewlekłym”.

Przychodnia powstała w 2019 roku na wzór brytyjskich Klinik Mięśniowo-Szkieletowych ( Musculo-Skeletal Clinics), które od wielu lat są ważną częścią systemu opieki zdrowotnej w Zjednoczonym Królestwie. Celem naszego przedsięwzięcia jest jak najszybsze włączenie leczenia opartego na współczesnej wiedzy. Pacjent przychodzący do naszego centrum przyjmowany jest przez lekarza specjalizującego się w medycynie mięśniowo-szkieletowej i ortopedycznej.

Pierwsza wizyta jest bardzo ważna, zwykle przekracza 40 minut. Lekarz cierpliwie wysłucha pacjenta, a po jego zbadaniu, dokładnie wytłumaczy naturę problemu, wskaże przyczynę dolegliwości posługując się wirtualnym atlasem anatomicznym, niekiedy wręczy pisemne materiały na temat problemu.

Zwykle już na pierwszym spotkaniu lekarz wykona zabiegi i zastosuje leczenie, które ma na celu szybkie przyniesienie ulgi: przeprowadzi leczenie manualne, zabiegi fali uderzeniowej, suche igłowanie, kineziotaping i inne. Przepisze niezbędne leki i omówi cel ich zastosowania i sposób działania. Zaplanuje i wykona rozmaite iniekcje ( np. osocza bogatopłytkowego, kolagenu, steroidowe), zabiegi trakcji kręgosłupa i inne. Wytłumaczy zasady wykonywania ćwiczeń leczniczych. Jeśli to konieczne, zleci wykonanie badań laboratoryjnych lub obrazowych, wykona USG stawu lub tkanek miękkich. Pacjentowi wymagającemu specjalistycznego leczenia interwencyjnego np. iniekcji epiduralnej ( jednaj z „ blokad” kręgosłupa), zaproponujemy wizytę u współpracującego specjalisty anestezjologa.
W razie potrzeby lekarz wystawi zwolnienie lekarskie i zaświadczenie dotyczące przebiegu leczenia lub zwróci się do wybranych specjalistów z prośbą o udział w diagnostyce i leczeniu.

W naszym centrum odwiedzicie fizjoterapeutę – osteopatę, który przyjmuje pacjentów bez skierowania od lekarza, a także dietetyka klinicznego. Skorzystacie Państwo z sali ćwiczeń pod okiem fizjoterapeuty lub trenera personalnego. Wkrótce dołączą do nas specjaliści z rożnych dziedzin, w tym onkolog kliniczny i ortopeda. Niebawem otworzymy punkt pobrań laboratorium, aby ułatwić Państwu wykonywanie badań laboratoryjnych, a także rozszerzymy zakres badań USG.
Image
Image

O stronie

Copyright © 2015 IT-MED 

Realizacja: Bezproblemu24.pl