Pon. - Pt. 08:00 - 16:00

(w pon. możliwość wizyty do godz. 17:00 - po wcześniejszym uzgodnieniu)

  • Telefon
  • +48 609387276

Leczenie osoczem

bogatopłytkowym (PRP)

Leczenie osoczem bogatopłytkowym (PRP)

Co to jest osocze bogatopłytkowe (PRP)?
Jest to autologiczny (z własnej krwi pacjenta) preparat zagęszczonych płytek krwi z niewielką ilością osocza. Według kryteriów klinicznych, za osocze bogatopłytkowe uznaje się preparat, który zawiera co najmniej 1 mln płytek krwi w 1μl.
W jakich wskazaniach najczęściej stosuje się ten zabieg?
Najczęstsze wskazania to urazy mięśni, więzadeł i ścięgien (w tym Achillesa), choroby zwyrodnieniowe stawów, trudne w gojeniu zrosty kości, ostrogi piętowe, stany po chirurgicznych zabiegach stawów, łąkotek, więzadeł i inne.
Jakich efektów mogę się spodziewać po zabiegu?
W wielu przypadkach można oczekiwać trwałego i całkowitego ustąpienia dolegliwości. Efekty zazwyczaj można zaobserwować w ciągu 1-2 tyg. po zabiegu. Należy pamiętać jednak, że skuteczność i czas leczenia będzie zależeć w głównej mierze od rodzaju schorzenia oraz od ogólnego stanu pacjenta.
Jak przebiega taki zabieg?
Pobierana jest od pacjenta krew, którą wprowadza się do specjalnej ampułki, w której oddziela się osocze. Po odwirowaniu, pobiera się gotowy koncentrat osocza bogatopłytkowego, po czym lekarz wykonuje iniekcję PRP w odpowiednie miejsce ciała.
Czy ten zabieg jest bezpieczny?
Zabieg jest w pełni bezpieczny. Przebiega on z użyciem sterylnych, jednorazowych zestawów do pobierania osocza, pobierana jest własna krew Pacjenta. Zestawy są wysokiej jakości i posiadają certyfikaty CE, ISO, oraz FDA.
Jakie są przeciwskazania do stosowania zabiegu?
Przeciwskazaniem do podania osocza bogatopłytkowego są: ciąża oraz okres laktacji, choroby autoimmunologiczne, nowotworowe, choroby układu krwiotwórczego, nietolerancja iniekcji.
Image
Image

O stronie

Copyright © 2015 IT-MED 

Realizacja: Bezproblemu24.pl