Pon. - Wt. - Czw. 08:00 - 16:00

  • Telefon
  • +48 609387276

Termoplastyczne i idealnie dopasowane

Wkładki ortopedyczne

Wkładki Formthotics

Wkładki Formthotics sa wykonane z termoplastycznej pianki, która pozwala na dokładne dopasowanie do stopy. Materiał wkładki jest idealny do formowania ale też wodoodporny, dzięki czemu nie wchłania bakterii i zarazków. Zawiera on substancję przeciwbakteryjną nakładaną w procesie produkcji, co zapewnia higienę i hamuje wzrost drobnoustrojów wywołujących nieprzyjemny zapach. Używamy wkładek o różnej gęstości i różnych kształtach. Modyfikujemy je do różnych celów i różnych butów. Stosują je zarówno osoby starsze z dolegliwościami układu ruchu, jak i dzieci oraz elitarni sportowcy. Wkładek Formthotics można używać przez lata, modyfikując ich kształt i właściwości poprzez dodawanie indywidualnych cech i elementów. Termiczne formowanie wkładki Formthotics pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni obuwia dzięki dokładnemu przyleganiu stopy do wkładki i buta. Zapewnia to większą kontrolę biomechaniczną, poczucie stabilizacji i komfortu stopy.

SKUTECZNOŚĆ

Wkładki Formthotics są uniwersalne, wspomagają leczenie różnych problemów kończyn dolnych i wtórnych zespołów bólowych.

NIEZAWODNOŚĆ

Stosowane przez miliony ludzi na całym świecie w ciągu ostatnich 30 lat wkładki Formthotics zyskały miano godnego zaufania, niezawodnego, indywidualnego i wysokiej jakości rozwiązania ortotycznego.

SZYBKIE DOPASOWANIE

Wkładki Formthotics są szybkie i łatwe w dopasowaniu. Pacjent może otrzymać i ocenić ich skuteczność podczas jednej wizyty, co zapewnia natychmiastową informację zwrotną.

EFEKTYWNOŚĆ

Niezależne badania wykazały, że wkładki Formthotics™ skutecznie redukują ból, lecząc i zapobiegając urazom oraz zwiększając komfort pacjenta.

 

System medyczny Formthotics™ składa się z:

  • 6 prostych metod badania klinicznego
  • wkładki ortopedyczny dopasowujące się pod wpływem ciepła
  • 6 prostych kroków umieszczania i dopasowywania wkładek

System medyczny Formthotics™ został opracowany by pomóc lekarzom rozwinąć podiatryczny model leczenia. Dodaje do tego modelu koncepcje neuromotoryczne, by tworzyć kompleksową metodę kliniczną oceny czynności kończyny dolnej i jej poprawy przy pomocy indywidualnie dostosowanej wkładki ortopedycznej.

6 metod badania klinicznego:
Korzystając z dobrze znanych metod oceny-ruch stawu skokowo- piętowego, ustawienie, odporność na rotację zewnętrzną, sprawdzenie giętkości łuku podłużnego, badanie równowagi i stabilności stopy-lekarze mogą dokładnie ocenić wymagania pacjenta i stwierdzić, jakie zadanie ma spełnić ich wkładka Formthotics™.

 

Wkładki Formthotics™ to wkładki całą powierzchnią przylegające do stopy-przyleganie uzyskuje się w procesie termoformowania (kształtowania pod wpływem temperatury) produktu i dopasowania do stopy pacjenta. Wykonane z materiału Formax - wysokiej klasy opatentowanej poliolefinowej pianki o zamkniętej strukturze komórkowej, którą można formować termicznie. Jest łatwiej formowalna niż inne pianki i zachowuje nadany kształt dłużej, lepiej i dokładniej niż inne produkty ortopedyczne. Dzięki całkowitej styczności ze stopą wkładki Formthotics™dają najlepsze możliwe usprawnienie czynności neuromotorycznej i najlepszą kontrolę biomechaniczną.

 

 

Kontrola biomechaniczna
Wkładki Formthotics działają w oparciu o teorię mechaniczną naciskając na podeszwy stóp, zmieniając postawę i ruch stawu skokowo- piętowego i innych stawów. W ten sposób zmieniają postawę i czynność mechaniczną powyżej położnych struktur organizmu.

Usprawnienie czynności neuromotorycznych
Ostatnia literatura naukowa wskazuje, że wkładki ortopedyczne znacząco wpływają na równowagę, stabilność i aktywność różnych mięśni w EMG. Twierdzi się też, że wkładki, zwłaszcza te ściśle przylegające do stopy, zmieniają stymulację różnych mechanoreceptorów a ilość substancji doprowadzonych do układu nerwowego zmienia się podobnie jak ilość sygnałów nerwowych wychodzących do różnych mięśni. W rezultacie wkładki Formthotics™ natychmiast dają poprawę odruchów i długotrwałe pozytywne zmiany postawy stopy, równowagi i wzorców motorycznych.

6 kroków umieszczenia i dopasowywania wkładek
By uzupełnić całkowite przyleganie pianki Formax firma Foot Since International opracowała 6 prostych kroków dopasowywania wkładek Formthotics™, które obejmują proces rozgrzewania, fizyczne dopasowanie wkładki przez ścieranie i kształtowanie, pozycjonowanie funkcjonalne i problem w bucie.      

O stronie

Copyright © 2015 IT-MED 

Realizacja: Bezproblemu24.pl